Без України: в Євросоюзі заявили про готовність прийняти 6 нових країн

  176

  Всі шість балканських країн-кандидатів, а не тільки Сербія і Чорногорія, можуть стати членами Євросоюзу вже в 2025 році.

  З такою заявою в Албанії під час відвідування Балкан виступив глава Європейської комісії Жан-Клод Юнкер, передає Euractiv.

  Зазначається, що 6 лютого Єврокомісія схвалила стратегію Західних Балкан, спрямовану на те, щоб надати нового імпульсу інтеграції в ЄС і прискорити домашню роботу, яку повинні виконати шість країн для вступу в блок.

  “Стратегія пояснює кроки, які Чорногорія і Сербія мають зробити для завершення процесу приєднання у 2025 році; тоді як інші можуть наздогнати їх, Чорногорія і Сербія є єдиними країнами, з якими ведуться переговори про приєднання”, – сказано в документі.

  Водночас під час візиту в Албанію Юнкер заявив, що 2025 рік може стати датою вступу також і інших балканських країн, а не тільки лідерів на шляху до членства.

  “Не дивлячись на те, що ми читаємо всюди, комісія і я не сказали, що Сербія і Чорногорія обов’язково будуть членами ЄС у 2025 році. Дата 2025 року є відкритою для всіх країн-кандидатів”, – сказав він.

  Політик пояснив, що ЄС буде спрямовувати зусилля на те, щоб зусилля країни-кандидата були визнані, в тій мірі, в якій вона буде відповідати всім критеріям членства.

  Як відомо, з балканських країн кандидатами на вступ до ЄС являються Албанія, Македонія, Сербія і Чорногорія, причому з Сербією (з 2014 року) і Чорногорією (з 2012 року) вже йдуть переговори про вступ. Боснія і Герцеговина чекає надання їй статусу кандидата в лютому 2016 року.


  • не пропусти

  • магазин