Відеоплеєр, скачаний 2 мільярди раз, оновився до версії 3.0

  284

  Популярний крос-платформовий медіаплеєр VLC, розробляється некомерційною організацією VideoLAN, досяг чергового великого релізу. Версія 3.0 (Vetinari) привносить десятки нових функцій і виправляє більше 1,5 тисячі помилок. Новинка доступна на Windows (ARM, x86, x64), macOS, Linux, Android, iOS, Android TV, Apple TV і Chrome OS.

  VLC 3.0, названа на честь Хевлока Вітінарі – персонажа книг циклу “Плоский світ” Террі Пратчетта, – за умовчанням активує апаратне декодування, щоб відтворювати контент в 4K- і 8K-дозволі, додає підтримку 10-бітного (Hi10p), 360-градусного і HDR-відео, а також 3D-звуку. Також вона навчилася транслювати контент на Chromecast-пристрої і переглядати файли, що знаходяться в мережевому сховищі (NAS) або локальній мережі.

  За словами розробників, VLC 3.0 підтримує “численні нові формати і кодеки”, включаючи WebVTT, TTML, HQX, CEA-708 і Cineform. Крім того, медіаплеєр споживає менше ресурсів центрального і графічного процесорів, ніж додатки Media Player Classic Home Cinema і Movies на Windows. До середини квітня планується вихід версії VLC, адаптованої до умов віртуальної реальності.

  Нова версія VLC сумісна з усіма редакціями Windows починаючи з XP, всіма macOS від 10.7, iOS 7 і вище, Android Gingerbread 2.3 і вище, а також всіма хромбуками з доступом до магазину Google Play Store. Завантажити її можна з сайту розробника.

  VLC – це простий, але потужний крос-платформний плеєр з інтуїтивним інтерфейсом. До головної його переваги відноситься здатність відтворювати широкий спектр аудіо- і відеоформатів, в тому числі MKV, MOV, FLAC і MPC. Також плеєр підтримує поширені кодеки: MPEG-1, H.265, WMV3 and VC-1.  • інші новини
  • не пропусти

  • магазин