“Захистимо мову”: Вятрович назвав наступний крок українізації

  83

  Після ухвалення закону про освіту, окремі пункти якого спровокували скандал із боку Угорщини, наступним кроком на шляху українізації має стати ухвалення закону про державну мову.

  Про це заявив голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович під час чату на “Главреді”.

  Він зазначив, що Україна вже зробила низку важливих кроків на шляху до українізації, але їй належить ще тривалий шлях.

  “Процес українізації – це досить тривалий процес. Ще не скоро ми зможемо сказати про нього в досконалому вигляді. Але все, зроблене досі, є надзвичайно важливим. Насправді квоти на українську музику, дублювання фільмів і т.д. – це неймовірно важливі кроки, які рухають нас вперед”, – сказав історик.

  За словами В’ятровича, експертами вже розроблений “адекватний проект закону” про мову, і він незабаром буде розглядатися у Верховній Раді.

  “Я б дуже хотів, щоб він був ухвалений, тому що це перша цілісна спроба захисту української мови в Україні. Наприклад, у Великій Британії немає такого закону. Справа в тому, що українську мову в період бездержавності України знищували саме державними методами, тому щоб відновити її, знову поставити на ноги, для цього потрібна умисна державна політика. Сподіваюся, що у наших політиків знайдеться мужність і розуміння, і вони це зроблять”, – резюмував Вятрович.


  • не пропусти

  • магазин