Хочеш український паспорт – вивчи українську мову!

  130

  В Україні запровадять сертифікаційний іспит з української мови для іноземних громадян.

  Про це йшлося на нараді щодо врегулювання питань, пов’язаних із запровадженням сертифікаційного іспиту з української мови як іноземної під головуванням Віце-прем’єр-міністра В’ячеслава Кириленка, повідомляє Урядовий портал.

  “Закордонним українцям, тим іноземцям, хто хоче набути громадянство України, іноземним студентам необхідно офіційно підтверджувати знання української мови, тому маємо вирішити організаційні питання із запровадженням сертифікаційного іспиту якомога швидше”, – наголосив Кириленко.

  Потреба в розробці та впровадженні міжнародно визнаного сертифікаційного іспиту з української мови як іноземної виникла через зростання кількості громадян, які хочуть підтверджувати своє знання української мови (закордонні українці, люди, яким треба підтвердження знань української мови як іноземної для професійної діяльності за кордоном, іноземці, біженці, мігранти).

  Важливим етапом запровадження сертифікаційного іспиту є затвердження стандарту, який відповідатиме нормативним документам CEFR (Common European Framework of Reference Спільна  Європейська Система Баз Даних), рекомендованих резолюцією Ради ЄС (листопад 2001 року).

  За результатами наради Віце-прем’єр-міністр доручив створити робочу групу за участю провідних мовознавців і практикуючих викладачів, яка до кінця року узагальнить усі існуючі підходи та напрацює єдиний стандарт для складання сертифікаційного іспиту з української мови як другої іноземної.


  • не пропусти

  • магазин