Скандальний закон «Про освіту»: що не сподобалося сусідам і чому не можна відступати

  70

  школа

  Деякі зміни, які передбачає новий закон «Про освіту», викликали негативну реакцію у держав-сусідів України

  Зокрема, Угорщина, Румунія, Молдова і Росія висловили невдоволення у зв’язку пунктом закону, який передбачає, що мовою, на якому школярі здобувають освіту в Україні, є державна.

  При цьому директор Інституту соціально-політичного проектування “Діалог” Андрій Миселюк впевнений, що синхронність в реакції противників цього закону наштовхує на певні думки.

  “Реакція, яка досить однотипна, відразу наштовхує на думку, що це як мінімум скоординована кампанія. Можливо, не з одного центру ведеться, але скоординована в тому плані, що однакові претензії, форми реагування, терміни, вирази і т.д. Я думаю , що має місце, особливо у Молдови, де проросійський президент, координація їх дій з Росією”, – вважає експерт.

  При цьому політолог Ярослав Макітра впевнений, що ніякої змови між противниками мовної поправки в законі «Про освіту» немає і вони просто захищають свої приватні інтереси.

  У той же час Макітра висловив надію на те, що Україна продовжить діяти впевнено в цьому питанні, так як на цей крок слід піти вже давно.

  «Рано чи пізно Україна повинна була б вирішувати цю проблему. Тому що, коли сотні тисяч громадян іншої країни проживають на нашій території, у них повністю своя культурна ідентифікація, і т.д., втрачається елемент державності України», – заявив він.

  Джерело: segodnya.ua  • інші новини
  • не пропусти

  • магазин