Звільнення через відсутність щеплення та військовий призов: «сюрпризи» нового Трудовий кодексу для українців

  1902

  Зміни прийнятого в першому читанні нового Трудового кодексу торкнулися причин для звільнення, звільнення за власним бажанням, відпусток і скорочення штату.

  Про це повідомляють Факти ICTV.

  Тепер, згідно із запропонованим на даний момент варіантом закону, звільнити з роботи зможуть через:

  – незадовільний стан здоров’я;

  – незадовільну кваліфікацію, що підтверджується атестацією;

  – відмову від щеплення або проходження медичного огляду;

  – втрату працездатності;

  – обман, у документі йдеться, що у випадку отримання людиною роботи, яку вона не зможе виконувати, її звільнять. Наприклад, при прийомі на роботу кандидат на посаду вказав невірні дані або прибрехав у резюме.

  До того ж, якщо чоловіка призивають в армію (до 43 років), на наступний день після подачі заяви його зобов’язані звільнити.

  Скорочення штату

  У разі скорочення штату роботодавець повинен попередити свого співробітника мінімум за 2 місяці письмово. Окрім того, працівник після попередження про скорочення у робочий час має право шукати нову посаду і ходити на співбесіди, при цьому відображатися це на його заробітній платі не буде.

  Звільнення за власним бажанням

  Тепер повідомити про своє звільнення працівник повинен всього за 3 дні, а не як раніше – за 2 тижні. Зробити це можна буде по електронній пошті, а не особистою присутністю.

  Відпустка

  Тепер відпустка становитиме 28 днів замість 24. Умову, при якій роботодавець повинен був заплатити працівникові за невикористану відпустку при звільненні, порушено не було.

  Раніше повідомлялося, що відповідно до Трудового кодексу у всіх офісах будуть встановлені відеокамери, а при прийомі на роботу буде потрібен обов’язковий трудовий договір.

  «Вголос»


  • не пропусти

  • магазин