Пристрасті по безвізу: росіянам можуть ускладнити отримання громадянства України

    978

    Профільний комітет Верховної Ради розгляне законопроект, що обмежує надання українського громадянства бажаючим із країни-агресора. Автор ініціативи, народний депутат від фракції “Народний фронт” Андрій Тетерук вважає, що після рішення Європарламенту ввести безвізовий режим для України, виникла необхідність прийняття такого законопроекту.

    Як зазначив нардеп у Facebook, законопроект №5433 “не тільки обмежує право займати державні пости у законодавчій, виконавчій і судовій гілках влади громадянам із декількома громадянствами, а й обмежує надання українського громадянства бажаючим із країни-агресора”.

    Крім того, окремо вводиться вимога складання іспитів на знання державної мови.

    За словами Тетерука, в комітеті ВР з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин буде створено робочу групу, яка опрацює пропозиції законопроекту і подасть їх на розгляд у Раду.

    Політик перерахував основні норми, які пропонуються до впровадження:

    Не може отримати громадянство України за територіальним походженням людина, яка:

    1) вчинила злочин проти людства чи здійснювала геноцид;

    2) засуджена в Україні до позбавлення волі за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину (до погашення або зняття судимості) з урахуванням рівня загрози для національної безпеки держави;

    3) зробила на території іншої держави діяння, яке визнано законодавством України тяжким або особливо тяжким злочином;

    4) має громадянство держави, щодо якої Україна оголосила стан війни і на п’ять років після дня укладення миру;

    5) належить до громадянства держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором;

    6) скоїла дії, спрямовані проти основ національної безпеки України.

    7) складання іспиту щодо володіння державною мовою, включаючи здатність читати, писати і розмовляти українською мовою, знання основ Конституції та історії України. Ця умова не поширюється на осіб, які мають певні фізичні вади (сліпі, глухі, німі). Порядок і умови складання іспиту з визначення рівня володіння державною мовою, здатності читати, писати і розмовляти українською мовою, знання основ Конституції та історії України, а також документи, що підтверджують здачу іспиту, і порядок їхньої видачі встановлюються Кабінетом міністрів.