“Ми поводимося огидно”: генерал звернувся до українців

  271

  Незважаючи на роки війни, держава Україна продовжує жити в “полумирному” стані та називає війну антитерористичною операцією; державна політика не сприяє розбудові суспільства й економіки на військовий лад.

  Таку заяву “Обозревателю” зробив генерал-полковник у відставці, колишній начальник Генерального штабу ЗСУ, колишній перший заступник міністра оборони України Анатолій Лопата.

  “Ми ведемо себе огидно в питанні війни. Наша держава перебуває в двох вимірах часу. З одного боку, ми живемо в мирі, з іншого боку, кожен день ми втрачаємо убитими і пораненими наших людей”, – нагадав генерал. За його словами, такий “полумирний” стан дестабілізує Україну зсередини.

  “Державна політика не сприяє розбудові суспільства та економіки на військовий лад”, – заявив Лопата.

  У цьому контексті він нагадав про “якусь ефемерну антитерористичну операцію”. Генерал розповів, що зазвичай розуміють під поняттям “АТО”: “це дії цивільного або військового характеру, спрямовані на знищення або локалізацію в короткий період часу якихось терористів. Але на Донбасі ж не купка людей – це тисячі людей, які підтримуються іноземною державою економічним і військовим способом”.

  “Треба розібратися у визначеннях і прийняти рішення: що ми робимо?” – переконаний Лопата.

  На його думку, перебудова країни на військовий лад, крім усього іншого, передбачає і створення сил територіальної оборони. “За ідеєю, ми під рушницю повинні були б поставити щонайменше півмільйона осіб, і мати в кожному селі та в кожному місті районного чи обласного значення свої добре забезпечені територіальні частини”.  • інші новини