Небойові втрати ЗСУ: як алкоголь масово вбиває військових

  183

  донбасс

  Через необережне поводження зі зброєю, аварії, убивства і самогубства в минулому році армія втратила 256 бійця, тоді як в боях загинуло 211 військовослужбовців

  Про це йдеться в статті на порталі Politeka «Алкоголь, рахунки з життям та вбивста: як скоротити небойові втрати армії».

  Видання констатує, що в 2016 році небойових втрат в зоні проведення АТО в українській армії було більше, ніж бойових. Через необережне поводження зі зброєю, аварії, убивства і самогубства ми втратили 256 бійців, тоді як в боях – загинуло 211.

  Найпоширенішою причиною небойових втрат є самогубство – 63 випадки. На другому місці, 58 випадків, смерть в результаті хвороб. 39 військових загинули внаслідок необережного поводження зі зброєю. Десять – від отруєння алкоголем і наркотиками.

  Демобілізований боєць Олесь визнає, що 256 бійців – це цифра тільки за рік. За три роки небойових втратити десь понад 1,5 тисячі.

  Багато солдатів зловживають алкоголем, тому що немає дисципліни. Іноді на спиртне вимінюють їжу, яку привозять волонтери.

  ««Ще у 2015 році зловили хлопця, який гранати обмінював на горілку. У магазинах солдатам спиртне не продають. На цьому заробляють місцеві. Перепродують з націнкою горілку, яку купили супермаркеті чи ларьку, або збувають самогон. П’ють бійці як на учебці, так і в зоні АТО і на передовій», – згадує Олесь.

  Бійці п’ють, щоб залити горе або просто від безпорадності. Деякі випадки шокують кількістю загиблих.

  «Був випадок, коли п’ятеро пили в окопі. Двоє вийшли поговорити по телефону. Чують постріли. Спускаються, а один з товаришів перестріляв двох інших і себе застрелив. Через що стався конфлікт, не відомо. Їм приписують необережне поводження зі зброєю», – згадує Олесь. Так само був випадок загибелі 13 солдатів за раз, тому що п’яний військовослужбовець кинув гранату в буржуйку.  • інші новини