Українці масово відмовляються від дітей

  76

  В Україні останнім часом збільшилася кількість матерів-одиначок, котрі народжують дітей поза шлюбом. Найбільш критична ситуація склалася на Херсонщині – показники у два рази більші, ніж на території усієї держави. Відповідні дані оприлюднив Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба.

  Про це повідомляє Kherson.net.

  За його словами, у Херсонській області без батька залишається кожен третій новонароджений, тоді як загалом в Україні – кожен п’ятий.

  Крім того, рекордно збільшилася кількість дітей, котрі змушені проживати та навчатися в інтернаті – таких за попередніми даними близько 106 тисяч (тобто 1,5% від загальної кількості) .

  Втім, у більшості вихованців батьки все-таки є, але з різних причин вони не займаються ними, адже когось позбавили батьківських прав, а хтось просто не готовий до того, щоб забезпечувати та утримувати навіть себе. У дитячих будинках сиріт не так багато – всього 8%. Решта 92% – мають батьків.

  Побільшало також неблагополучних сімей, в яких зараз мешкають близько шести сотень дітей. З цієї причини буквально кілька разів на тиждень до інтернатів відправляють щонайменше 250 вихованців.

  Слід зазначити, що в Україні також досить невтішна тенденція розлучень, адже більшість людей зважуються на шлюб не обдумавши такий важливий крок, або через незаплановану вагітність.