Скільки українським заробітчанам платять у Польщі

  731

  работа в Польше

  Як і в Україні, зарплати в Польщі залежать від кваліфікації працівника, але вони в три рази вище, ніж в Україні на таких же позиціях

  Про це виданню “Апостроф” розповів Володимир Велігорський, регіональний директор digital-агентсва SvitSoft, яке працює на українському і польському ринках.

  Наприклад, за його словами, продавцеві у відомому супермаркеті Carrefour в Польщі пропонують від 14 тис. грн, в Україні – від 4 тис. грн на місяць, робітнику на складі – 23 тис. грн, в Україні – 7 тис. грн. Різноробочі в нашій країні отримують близько 6 тис. грн в місяць в Польщі – від $ 3 на годину, в цілому від 13,5 тис. грн.

  “Перша категорія українських заробітчан – тобто, низькокваліфікований персонал – отримує практично мінімальну зарплату. У цьому році вона становить 2 тис. злотих (460 євро) і 1,5 тис. злотих (близько 336 євро) – після сплати всіх податків”, – розповідає Велігорський.

  Він підкреслив, що недавно в Польщі ухвалили закон, згідно з яким мінімальна зарплата трудового іммігранта та поляка повинна бути однакова.

  “З часом, якщо українці залишаються працювати, і місце роботи, і зарплата у них збільшуються. Наприклад, якщо попрацювати в Польщі рік, то можна розраховувати на зарплату 700 євро”, – уточнив експерт.

  При цьому, за словами фахівця, середня зарплата в цілому по Польщі – 4 тис. злотих, тобто, трохи менше 1 тис. євро. У Варшаві вона трохи вища. Наприклад, менеджер середньої ланки отримує в столиці від 4 тис. до 6 тис. злотих.

  Зарплати в IT сфері також починається від 4 тис. злотих, а у досвідченого фахівця сягає 10 тис.

  Добре, за словами Велігорська, заробляють вузькопрофільні фахівці. Наприклад, зарплата хорошого зварювальника може досягати 3-5 тис. злотих. А якщо він пройде випробувальний термін, то може поїхати працювати до Німеччини.