Цьoго дня у 2014 рoці прoтистояння на Майдані перейшлo у силoву фазу

  145

  Цього дня 2014 року, під час Революції гідності, протистояння на Майдані з мирної фази перейшло в силову, пише Укрінформ.

  Кількасот тисяч людей, обурених прийняттям “диктаторських законів” 16 січня, зібралося на народне Віче.

  Незважаючи на численні заклики лідерів опозиції до продовження мирного протесту, багатотисячна колона пішла до Верховної Ради, однак зіткнулася із кордоном спецпризначенців “Беркут” на вулиці Грушевського. Почалися сутички, які тривали усю ніч.

  У ході протистояння мітингувальники закидали міліцію камінням, фаєрами, “коктейлями Молотова”. При цьому були спалені шість автобусів і вантажівок правоохоронців. “Беркут” використовував проти демонстрантів шумові гранати і гумові кулі, а також водомет.

  За повідомленнями столичних медиків, в період з 16:00 19 січня до ранку 21 січня за медичною допомогою звернулися 122 постраждалих, 50 з них були госпіталізовані. У той же час, згідно з даними медичної служби Євромайдану, за добу 19-20 січня на вул. Грушевського були поранені 1400 чоловік.

  Після цих подій керівництво США та представники Євросоюзу вперше заговорили про санкції проти тодішнього керівництва України.