Українці вимирають: 5 антирекордів смертності

  5287

  Факти ICTV проаналізували, від яких хвороб найчастіше помирають українці та європейці та як змінювалось населення України за роки незалежності.

  Кожної години населення України зменшується на 80 осіб. Україна – 2-а в світі за показником смерності на тисячу осіб, розташовуючись у цьому сумному антирейтингу в компанії африканських країн – ПАР, Лесото, Чаду, Гвінеї-Бісау.

  9 мільйонів. Саме настільки скоротилось населення України за 25 років незалежності.

  Згідно з останніми даними Держкомстата, в Україні тепер офіційно проживають тільки 42,7 млн осіб. При цьому Держкомстат враховував населення окупованих територій Донбасу. Проте точну кількість українців визначити складно, оскільки останній перепис населення проводився у далекому 2001 році. Запланований раніше перепис населення на 2016-й через війну на сході країни перенесли на 2020 рік.

  Продовжується і негативна тенденція старіння нації: якщо у 1991-му частка українців старших 60 років становила 18,7%, то сьогодні – 22,1%. Скоротилась і кількість населення віком до 14 років: із 21,4% до 15,2%. За оцінками демографів, у 2036-му частка пенсіонерів у населенні України досягне 30% і вдвічі перевищуватиме кількість молоді до 14 років.

  Зараз також удвічі менше українців, у порівнянні з 1991-м, перебувають у шлюбі. 

  Таким чином, негативна тенденція до скорочення населення продовжиться і в майбутньому.

  Смертність від захворювань

  Основною причиною смертності в Україні є серцево-судинні захворювання. Майже дві третіх українців (68%) помирає з цим діагнозомДля порівняння, частка смертності від серцево-судинних хвороб у Білорусії48%, в Росії  – 37%, у Польщі27%, у Німеччині – 20%.
  Друга за частотою причина смертності — рак. Від нього помирає в середньому кожен десятий українець.

  Україна в антирейтингах

  За показником смертності від серцево-судинних захворювань, Україна – на другому місці у світі.

  У Всесвітній організації охорони здоров’я використовують показник смертність на 100 тисяч осіб. Зазначимо, що у першій десятці – всі колишні республіки Радянського Союзу. На першому місці у цьому сумному рейтингу – Туркменістан. Далі розташовані Україна, Узбекистан, Казахстан і Киргизія. Білорусь – шоста, Росія – дев’ята.

  У європейських країнах відсоток смертності від серцево-судинних захворювань в середньому удвічі нижчий, ніж в Україні.

  Алкоголь

  Україна посідає 5-е місце в світі за кількістю смертей, причина яких – надмірне вживання алкоголю.

  Знову ж таки, у першій десятці7 колишніх республік СРСР. “Лідерство” утримує Естонія, далі йдуть Литва, Білорусь, Росія та Україна.

  Рак

  Україна – на 2-у місці в Європі за темпами поширення раку. 

  Щорічно більше 160 тис. осіб в Україні дізнаються, що вони онкохворі. Щодня в Україні хворіють на рак 450 осіб, з них 250 – помирають. Більша частина з них – чоловіки, які хворіють на рак легенів. Злоякісні новоутворення вражають в Україні кожного четвертого чоловіка і кожну шосту жінку.

  В цілому, захворюваність на рак не корелюється із рівнем життя в країні. 4 фактори виникнення захворювання – куріння, незадовільне харчування, споживання алкоголю, брак фізичної активності.

  За кількістю хворих на рак на душу населення Україна – 49-а в світі. На першому місці – Вірменія, Польща – 11, Росія – 15, Білорусь – 56.

  ВІЛ/СНІД

  Всесвітня організація охорони здоров’я віднесла 43 держави до групи ризику за показником кількості хворих на ВІЛ/CНІД. Серед них – 38 африканських країн, 3 латиноамериканські і 2 європейські – Росія та Україна.

  За кількістю смертей від ВІЛ/CНІДУ на 100 тис. осіб Україна – перша в Європі, Росія – 2-а, Білорусь – 3-я.

  Найвищі показники поширеності ВІЛ-інфекції зареєстровані в Одеській, Дніпропетровській, Миколаївській, Херсонській областях, та в м.Києві.

  Туберкульоз

  Антирейтинг смертності в Європі від туберкульозу також очолюють Росія та Україна  • інші новини