У Львівській галереї мистецтв виявили зникнення 95 унікальних стародруків

  88

  За словами директора, вартість книг на чорному ринку може становити десятки мільйонів доларів.

  У Львівській галереї мистецтв заявили про зникнення 95-ти унікальних стародруків, вартість яких на чорному ринку може сягнути десятків мільйонів доларів. Про це розповів ZAXID.NET директор Галереї мистецтв Тарас Возняк.

  За його словами, перевірка поки що торкнулась лише кириличних стародруків.

  «Очевидно, що розкрадалося все це десятиріччями. Ми наразі ще не перевіряли стародруки німецькою, польською та іншими мовами. Вони є ще більше імпортопривабливими», – розповів Тарас Возняк.

  Керівництво галереї зробило подання до СБУ та до поліції.

  Нагадаємо, в травні з Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського в Києві викрали примірник “Апостола” Івана Федорова, надрукований 1574 року. «Апостол» Івана Федорова є першою друкованою книгою в Україні. Відомо про понад 90 примірників цього видання.

  У середині листопада працівники Служби безпеки попередили вивезення до Росії книги, схожої на стародрук “Апостол”. Видання намагався переправити в РФ громадянин України у мікроавтобусі з російськими номерами. Чоловік за гроші погодився доставити раритетну книжку замовникам з міста Шебекіно у Білгородській області Росії. Експертиза встановила, що це не той “Апостол”, який викрали з бібліотеки Вернадського.