Україна звернулася до ООН через сексуальне насильство на окупованих територіях

  57

  Українська делегація звернулася до країн-членів ООН із закликом поширити відповідні мандати ООН на вирішення проблем сексуального насильства в тимчасово окупованих Росією регіонах

  З відповідною заявою виступив заступник глави МЗС Сергій Кислиця, повідомляє “Укрінформ”.

  “Я хотів би вкотре озвучити звернення української сторони щодо включення до сфери діяльності відповідних мандатів ООН проблеми сексуального насильства на тимчасово окупованих РФ українських територіях”, – заявив він.

  Кислиця наголосив на необхідності документальної фіксації випадків сексуального насильства, “оскільки на територіях, підконтрольних бойовикам, відсутні українські правоохоронні органи і неможливо збирати доказову базу”.

  Він підкреслив, що Україна рішуче підтримує міжнародні зусилля, спрямовані на протидію й попередження повного спектру порушень прав людини і зловживань в умовах збройних конфліктів і в постконфліктних ситуаціях.

  Водночас, представник України звернув увагу на ухвалену ГА ООН напередодні Резолюцію щодо прав людини в тимчасово окупованому Криму. Він висловив переконання, що вона надає необхідні повноваження ООН для того, щоб практично примушувати Росію виконувати свої обов’язки країни-окупанта відповідно до міжнародного права.