ДП “Електронне здоров’я” бере участь у пілотному проєкті з розробки Європейського гаманця цифрової ідентифікації (EUDI Wallet). Це дозволить українцям отримувати ліки в деяких країнах Європейського Союзу за транскордонним е-рецептом, повідомляє “Європейська Україна”.
EUDI Wallet — це мобільний продукт для електронного зберігання та обміну ідентифікаційними даними (eID) як усередині країни, так і за кордоном. Це відкриває можливості для онлайн-банкінгу, доступу до водійських прав у телефоні, використання електронного підпису та обміну медичними обліковими даними для отримання ліків за е-рецептом.
ДП “Електронне здоров’я” є бенефіціаром та учасником цього міжнародного проєкту. Україна, разом із фахівцями Мінцифри та Дії, є єдиною країною-не членом ЄС, що бере участь у розробці гаманця. Нещодавно у Празі відбулося третє засідання Ради бенефіціарів консорціуму POTENTIAL For European Digital Identity, де українська делегація презентувала результати розробки національного цифрового гаманця ідентифікації на базі застосунку “Дія”.
Одним із шести варіантів використання Єврогаманця є саме можливість отримувати ліки в країнах ЄС та Україні за його допомогою (Use case 6).
Юлія Задеряка, начальник Управління з розвитку та зовнішніх комунікацій ДП “Електронне здоров’я”, зазначила, що проєкт — це “перший крок до взаємодії між іншими електронними системами охорони здоров’я європейських країн-учасників”, що значно спростить життя громадян, зокрема під час подорожей. Партнери та організатори проєкту високо оцінили людиноцентричність українських державних сервісів.
У пілотному проєкті з транскордонного обміну медичними даними для е-рецепту беруть участь 11 країн: Австрія, Кіпр, Чехія, Німеччина, Франція, Фінляндія, Італія, Іспанія, Польща, Португалія та Україна. Консорціум POTENTIAL об’єднує 19 європейських країн та понад 160 державних і приватних партнерів, прагнучи покращити доступ громадян до електронних ідентифікаційних даних та послуг.