Штрафи від ТЦК: українці мають лише 10 днів для оскарження в суді

    819

    Військовозобов’язаним чоловікам в Україні можуть виписати штрафи за порушення правил обліку. Однак, якщо покарання необґрунтоване, його можна оскаржити. Про це повідомляє РБК.

    Юристка Марія Ганіна з адвокатського бюро «Романа Сацика» пояснила алгоритм дій. У разі отримання постанови про штраф від ТЦК, громадянин має два варіанти: звернутися до суду або подати скаргу до вищого за рівнем ТЦК (наприклад, до міського чи обласного ТЦК).

    Проте, як наголосила юристка, на практиці найефективнішим є судовий розгляд. Це зумовлено двома факторами:

    • Термін оскарження становить лише 10 днів з моменту винесення постанови або з дня, коли людина про неї дізналася.
    • Розгляд скарги у вищому ТЦК може затягнутися, що не дозволить вчасно звернутися до суду.

    Сама судова процедура зазвичай триває кілька місяців (від чотирьох до шести). Ганіна навела приклад своєї справи, де позов подано в червні, а перше засідання призначене лише на вересень.

    Юристка радить одночасно з позовом подавати заяву про зупинення стягнення штрафу. Це дозволяє уникнути блокування банківських рахунків та примусового списання коштів ще до ухвалення остаточного рішення суду. Однак вона уточнила, що навіть у разі зупинення фінансових санкцій, сам процес мобілізації це не зупиняє.