Оцінки школярів за кордоном автоматично зараховуватимуться в Україні

    1

    Кабінет Міністрів України ухвалив новий порядок визнання результатів навчання школярів, які перебувають за кордоном. Відтепер українські школи зобов’язані автоматично перезараховувати оцінки з іноземних шкіл за національною шкалою, якщо учень має відповідний документ.

    Про це повідомляє Ukraine Pulse.

    Ключовим нововведенням є створення офіційного реєстру освітніх осередків за кордоном, що проходитимуть верифікацію. Після цього результати навчання в таких закладах визнаватимуться без додаткового оцінювання.

    Також передбачено можливість визнання неформальної освіти: це може відбуватися через стандартне оцінювання або шляхом перезарахування з українознавчих предметів, за умови, що освітній осередок зареєстрований в АІКОМ (Автоматизована інформаційна система керування освітніми мережами).

    Подача заявок до нового реєстру стартує восени 2025 року через вебсайт Міністерства освіти і науки України. Алгоритм та критерії верифікації оголосять пізніше.