Новий формат ТЦК: як “мобільні” підрозділи працюватимуть в Україні

    660

    Народний депутат України Олександр Федієнко із фракції “Слуга народу” роз’яснив, що “мобільний” формат роботи Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) вже функціонує, і це не передбачає їхнього пересування “на колесах”. Про це він заявив в ефірі “Київ24”.

    Федієнко підкреслив, що термін “мобільний” у цьому контексті означає, що підрозділи ТЦК можуть змінювати своє фізичне розташування залежно від потреб. “Тобто не йдеться про те, що завтра всі сядуть в автобуси, бусики й поїдуть кудись. Термін “мобільний” тут, скоріш за все, застосували з точки зору, що вони можуть сьогодні бути на одній локації, завтра можуть бути на іншій”, — пояснив він.

    За словами нардепа, кожен керівник Центру комплектування самостійно визначає, де будуть розміщені ті чи інші підрозділи, враховуючи наявні загрози та функціональне рознесення. Це стосується передусім підрозділів, які безпосередньо взаємодіють з військовозобов’язаними. Підрозділи, що не потребують такого спілкування, можуть бути розташовані територіально віддалено.

    Федієнко також наголосив на важливості цифровізації. Він зазначив, що Україна — одна з небагатьох країн, де ТЦК зможуть продовжувати роботу, навіть якщо всі паперові документи будуть знищені. Це забезпечує високу стійкість системи.

    Нардеп зауважив, що такий “мобільний” формат вже діє, хоча про це не так часто говорять публічно. Він спілкувався з кількома керівниками Центрів комплектування, які вже фізично “рознесли свої підрозділи” завдяки підтримці місцевої влади, що надала їм приміщення.