Оформлення субсидії на оплату комунальних послуг допомагає багатьом українцям зменшити фінансове навантаження. Проте, як повідомили у Міністерстві соціальної політики України, існує низка критеріїв, за яких у державній підтримці можуть відмовити.
Якщо квартира має площу понад 130 кв. м або будинок перевищує 230 кв. м, субсидія не призначається. Виняток зроблено лише для багатодітних сімей, прийомних родин та дитячих будинків сімейного типу. Також право на субсидію зберігається, якщо житло розділене на кілька особових рахунків.
Субсидію можуть не призначити, якщо хтось із членів домогосподарства за останні 12 місяців здійснив витрати або фінансові операції на суму понад 50 тисяч гривень. До таких витрат належать:
- купівля нерухомості, авто, фінансових активів;
- великі витрати на послуги (за винятком медичних, освітніх і комунальних);
- значні грошові перекази, інвестиції або купівля валюти.
Якщо у власності заявника є більше ніж одне житлове приміщення (окрім гуртожитків, житла в сільській місцевості та на окупованих територіях), субсидія не надається. Також обмеження стосується власників:
- автомобілів, випущених менш ніж п’ять років тому;
- більше ніж одного транспортного засобу віком до 15 років.
Якщо на банківських рахунках домогосподарства або у вигляді облігацій зберігається понад 100 тисяч гривень, право на субсидію втрачається.
У разі, якщо члени домогосподарства не мають офіційного доходу або їхній середній дохід є меншим за мінімальну зарплату, у субсидії можуть відмовити. Аналогічно діє обмеження для осіб, які не сплачували ЄСВ протягом останніх трьох місяців. Винятки роблять для:
- студентів;
- безробітних, зареєстрованих у центрі зайнятості;
- військовослужбовців;
- пенсіонерів;
- осіб із підтвердженими складними життєвими обставинами.
Якщо заборгованість за комунальні послуги перевищує 680 гривень і триває понад три місяці, субсидія не призначається. Її можна отримати лише після погашення боргу або укладення договору про реструктуризацію. Також відмова можлива у випадку, якщо член домогосподарства має аліментну заборгованість понад три місяці. Винятки можливі для осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах.
Якщо субсидіант раніше отримував завищені виплати та не повернув їх за вимогою органів соцзахисту, нова субсидія може бути не призначена.
У разі відмови можна звернутися до органів соцзахисту для отримання пояснень або подання заяви на перегляд рішення.