Скільки українців стикалися з кібершахраями у 2024 році: результати нового опитування Viber

    39

    Rakuten Viber оприлюднив результати опитування, яке провели серед українських користувачів у 2024 році. У дослідженні, яке відбулося в офіційному каналі Rakuten Viber Україна, взяли участь понад 35 тисяч осіб. Мета опитування — дізнатися, наскільки українці стикаються з кібершахрайством і чи змінилося їхнє розуміння кібербезпеки за останній рік.

    Дослідження показало, що 62% українців безпосередньо стикалися з кібер- або телефонними шахраями. Ще 30% опитаних чули про такі випадки від своїх знайомих. Лише 8% учасників заявили, що не мали жодного досвіду чи інформації про шахрайство.

    Розподіл відповідей на питання “Чи стикалися ви з кібер- та телефонними шахраями протягом останнього року?” виглядає так:

    • Так — 62%;
    • Ні, але чув/-ла про такі випадки від оточення — 30%;
    • Ні, навіть не чув/-ла про такі випадки — 8%.

    Одним із ключових питань дослідження було те, чи стали користувачі краще розумітися на кібербезпеці. У порівнянні з аналогічним опитуванням на початку 2024 року, результати продемонстрували позитивні зміни.

    39% респондентів заявили, що активно цікавляться кібербезпекою та намагаються дізнаватися більше. Минулого року цей показник становив лише 21%. Кількість тих, хто не цікавиться питаннями захисту в інтернеті, зменшилася до 28% (проти 50% на початку року).

    Розподіл відповідей на питання “Чи стали ви краще розумітися на кібербезпеці за останній рік?” такий:

    • Скоріше так, роблю все для цього — 39% (21% у 2024 році);
    • Не цікавлюся цим питанням — 28% (50% у 2024 році);
    • Скоріше ні, цілеспрямовано нічого не читав/-ла — 21% (17% у 2024 році);
    • І раніше круто розумівся/-лася на цьому — 7% (6% у 2024 році);
    • Дуже прокачався/-лася в цій темі, тепер можу лекції читати — 5% (6% у 2024 році).

    Дослідження Rakuten Viber показує, що попри високий рівень кібершахрайства в Україні, дедалі більше людей цікавляться кібербезпекою та працюють над своєю обізнаністю в цій сфері. Зростання кількості тих, хто активно вдосконалює свої знання, свідчить про зміни у свідомості українців, зокрема у розумінні важливості захисту своїх даних в умовах сучасних цифрових загроз.



    • інші новини