Астрономи за допомогою космічного телескопа “Джеймс Вебб” (JWST) дослідили атмосферу гарячої екзопланети WASP-166 b і виявили в ній наявність води та вуглекислого газу.
WASP-166 b перевищує Землю приблизно в сім разів за розміром і в 32 рази за масою. Вона здійснює повний оберт навколо своєї зірки кожні 5,44 дня на відстані близько 0,067 астрономічних одиниць. Планета відносно гаряча — її температура оцінюється в 1270 К. Параметри WASP-166 b роблять її представником так званої “гарячої пустелі Нептуна” — області простору з високими потоками інсоляції та проміжними радіусами планет.
Батьківська зірка WASP-166, що знаходиться на відстані близько 368 світлових років, належить до спектрального типу F9V і перевищує Сонце за розміром і масою приблизно на 20%. Температура зірки становить 6050 К, а вік оцінюється в 2,1 мільярда років.
У дослідженні були проведені спостереження двох транзитів планети за допомогою JWST. Спостереження показали, що в атмосфері WASP-166 b переважають вода та вуглекислий газ. Крім того, за допомогою JWST вдалося зафіксувати слабку присутність аміаку та визначити тиск хмарного шару. Решта атмосфери WASP-166 b імовірно складається з гелію та водню в первинному сонячному співвідношенні.
Згідно з дослідженням, співвідношення вуглецю до кисню на WASP-166 b становить приблизно 0,282, що нижче, ніж у батьківської зірки (0,41) і значно нижче, ніж у Сонця (0,55). З’ясувалося, що екзопланета має високу атмосферну металічність — близько 1,57. Автори дослідження дійшли висновку, що отримані результати можна пояснити акрецією планетезималей з подальшою ерозією ядра або фотовипаровуванням.