Схильність дітей їсти більше, ніж насправді потребує організм, багато в чому пояснюється нормами, які прийняті в їхній сім’ї. Науковці зі США визначили, які стратегії виховання негативно впливають на емоційну регуляцію і, як наслідок, на харчову поведінку.
На харчові звички дитини можуть впливати різні чинники: від консистенції продуктів у дошкільному віці до соціального статусу родини. Попередні дослідження показали, що до емоційного переїдання може призводити примусове харчування заради досягнення бажаного емоційного стану або конкретного типу поведінки.
Фахівці з Університету Північної Флориди провели онлайн-опитування за участю 221 матері чотири- та п’ятирічних дітей. Вони досліджували чотири практики примусового харчування: використання їжі як регулятора емоцій, як заохочення чи покарання, як відповідь на емоційно напружені ситуації та як інструмент контролю поведінки.
Дослідження виявило, що всі чотири практики погіршують емоційну регуляцію в дітей і збільшують ймовірність емоційного переїдання. Коли батьки використовують їжу як інструмент керування емоціями дитини, діти звикають шукати розв’язання проблем у їжі, замість того щоб розробляти інші способи впоратися зі своїми почуттями.
Надалі науковці планують розширити дослідження, включивши до вибірки батьків та інших опікунів, а також провести безпосереднє спостереження замість опитування. Це допоможе краще зрозуміти взаємозв’язок між практиками годування та емоційним станом дітей.