Недоторканий світ: у Бразилії на камери зняли плем’я, що не має контактів із цивілізованим світом

    1872

    У бразильському штаті Рондонія на автоматичні камери, встановлені дослідниками, потрапили представники ізольованого племені. Науковці називають це плем’я Массако – на честь річки, що протікає через їхні володіння неподалік кордону Бразилії з Болівією. Наразі в Бразилії зареєстровано 28 ізольованих спільнот, а також ведеться збір даних про ще 85 невеликих племен.

    За словами Пауло Моутінью, співзасновника Інституту екологічних досліджень в Амазонії, ці народи мають право на життя, на свою землю та обраний спосіб життя. Водночас повага до прав ізольованих корінних народів має засадниче значення для збереження тропічних лісів.

    Альтаір Альгайєр, представник Національного фонду корінних народів Бразилії, зазначив, що на початку 90-х років плем’я Массако налічувало 100-120 осіб, а зараз у ньому близько 50 родин. Про присутність дітей свідчать маленькі бантики, іграшки та невеликі сліди.

    Чоловіки племені майстерно володіють довгими луками завдовжки близько трьох метрів. Наконечники для стріл вони виготовляють із загостреного бамбука, зв’язаного волокнами тукум-пальм. Для захисту своїх володінь плем’я встановлює на стежках і дорогах пастки з шипами з твердої деревини, здатної проколоти шини не лише легкового автомобіля, а й трактора.

    До контакту з європейцями в Амазонії проживали мільйони людей зі складними союзами, конфліктами та соціальними структурами. За словами лінгвіста Александра Айхенвальда, тоді там говорили 600-1200 мовами, порівняно з приблизно 300 сьогодні.



    • інші новини