Найдавніший кратер на Місяці виявився не таким, як вважали науковці

    3

    Науковці з Університету Мериленду провели дослідження, яке показало, що найдавніший і найбільший видимий кратер Місяця — басейн Південний полюс — Ейткен, вік якого становить близько 4 мільярдів років, має більш круглу форму, ніж вважалося раніше. Роботу опубліковано в журналі Earth and Planetary Science Letters (EPSL).

    Раніше вважалося, що басейн утворився внаслідок удару під гострим кутом, що призвело б до витягнутої еліптичної форми кратера. Проте нове дослідження доводить, що удар стався під більш вертикальним кутом, що зробило форму кратера більш круглою. Це означає, що уламки породи з надр Місяця розподілені рівномірніше, що відкриває унікальні можливості для вивчення давніх порід з мантії та кори Місяця.

    “Наші результати можуть відіграти ключову роль у розумінні еволюції Місяця та всієї Сонячної системи”, — повідомив провідний автор дослідження професор Ганнес Бернгардт.

    Нещодавні дані індійського апарата Chandrayaan-3 виявили мінерали, ймовірно пов’язані з матеріалами мантії, поблизу Південного полюса Місяця, що також узгоджується з теорією про вертикальний удар.

    Відкриття може змінити уявлення про ранню історію Місяця та вплинути на планування майбутніх місячних місій.