Вчені знайшли нову комаху, здатну поїдати пластикове сміття

    486

    Кенійські вчені з Міжнародного центру фізіології та екології комах у Найробі відкрили нову комаху, яка може розкладати пластик. Ним виявився малий борошняний хробак. Дослідження опубліковане у науковому журналі Scientific Reports (SciRep).

    Малі борошняні хробаки являють собою личинкову форму чорного жука Alphitobius.

    Дослідники з’ясували, що ці істоти здатні перетравлювати полістирол — найпоширеніший тип пластику, який частково застосовують для виготовлення харчових контейнерів, ізоляційних матеріалів та інших виробів.

    Команда провела експеримент, під час якого одна група черв’яків харчувалася чистим полістиролом, інша — лише висівками, а третя отримувала комбінацію з обох видів корму.

    Як показали спостереження, личинки виявилися здатними виживати на дієті із пластику, проте синтетичні матеріали не давали їм достатньої енергії для ефективного розкладання матеріалу.

    Борошняні хробаки, що харчувалися полістиролом і висівками, зуміли розщепити приблизно 11,7% всього пластику за місяць випробувань. Аналіз кишечника борошняного хробака виявив значні зміни у бактеріальному складі залежно від раціону.

    У травній системі личинок, що харчувалися полістиролом, виявили вищий вміст Proteobacteria і Firmicutes — бактерій, які можуть адаптуватися до різних середовищ і розщеплювати широкий спектр складних речовин. Бактерії, такі як Kluyvera, Lactococcus, Citrobacter і Klebsiella, були особливо численні і, як відомо, виробляють ферменти, здатні перетравлювати синтетичні пластики.

    За словами команди, вони отримали свідчення, що мікробіом борошняних черв’яків успішно пристосовується до харчування пластиком.