Трудова міграція: чому українці все частіше виїжджають з Польщі в інші країни і чим це загрожує

    114

    Згідно з даними агентства Gramy Personal, українці все частіше шукають тимчасового захисту не в Польщі. Це створює реальну загрозу для галузі TSL (транспорт, експедиція та логістика), яка вже давно покладалася на працівників з України. Основною причиною такого тренду є посилення міграційного законодавства в Польщі та зміна соціально-економічної ситуації, пише in Poland.  

    Юрій Григоренко, головний аналітик Gremy Personal, зазначає, що кількість українців, які виїжджають із країни, знову збільшується. Особливо це стосується тих, хто планує виїзд напередодні зими. Польща все частіше перетворюється на «трансферну країну», через яку українці подорожують до Німеччини, Данії, Норвегії та інших країн, де можуть розраховувати на безплатне житло, соціальну допомогу, вивчення мови та високі соціальні виплати. 

    Польща поступово стає менш привабливою для українських біженців. Це пов’язано з посиленням умов для іноземців у сфері працевлаштування та зменшенням соціальних виплат. Окрім того, все більше зростає недовіра та негативне ставлення до мігрантів серед місцевого населення. Усе це призводить до того, що українці шукають інші варіанти для тимчасового захисту. 

    Наслідки цього відтоку можуть бути серйозними для галузі TSL, де спостерігається велика залежність від працівників з-за кордону, зокрема з України. Враховуючи, що на передноворічний період компанії очікують значне збільшення кількості замовлень, зменшення числа доступних працівників може спричинити проблеми з виконанням обсягів роботи. 

    Тим часом, деякі галузі, зокрема харчова промисловість та логістика, активно шукають працівників, які не потребують знання мови чи додаткових компетенцій. Однак, як зазначають рекрутери, в порівнянні з попередніми роками, кількість українських працівників в Польщі цього року буде значно меншою.