Палеонтологи виявили у міоценових пісковиках у колумбійській пустелі Татакоа фрагмент кістки гігантського хижого «птаха жаху». Для регіону це перша подібна знахідка, яка розширює уявлення вчених про різноманіття хижаків континенту.
Серед сучасних птахів найбільшими є страуси (до 2,4 метра і 100 кг) та казуари (до 1,8 метра і 80 кг). Однак у минулому існували значно більші птахи, зокрема форорациди (Phorusrhacidae) – вимерлі хижі птахи, яких прозвали “птахами жаху”. Вони мешкали переважно в Південній Америці та вимерли приблизно 100 тисяч років тому.
Знайдений фрагмент кістки належав представнику підродини Phorusrhacinae. Його виявили серед пісковиків віком 13,75±0,9 мільйона років у місцезнаходженні Ла-Вента (Колумбія). Хоча цей регіон розкопують із 1920-х років, представника форорацидів знайшли вперше.
Фахівці оцінили вагу птаха у 156 кілограмів, що робить його найбільшим у своїй підродині. Він жив поряд з іншими хижаками, такими як сумчасті гієни (Sparassodonta) і крокодиломорфи Sebecidae, у тропічних лісах з озерами і ставками.
На знайденому фрагменті кістки палеонтологи виявили сліди зубів, що може свідчити про загибель птаха від нападу хижака. Особливості копалини вказують на можливість відкриття нового виду форорацидів, хоча підтвердити це складно через брак додаткових свідчень.