Хокінг був би радий: новий мозковий імплантат дозволив людині з БАС знову говорити

    10

    Дослідники імплантували новий інтерфейс “мозок-комп’ютер” (BCI), розроблений у Медичному центрі Каліфорнійського університету в Девісі (США) в голову чоловіка з тяжким порушенням мови через бічний аміотрофічний склероз (БАС).

    Через кілька хвилин після активації системи пацієнт зміг вимовити будь-яку фразу, яку його просили сказати дослідники.

    Новий мозковий імплантат перетворює сигнали мозку на мовлення з точністю до 97%, що є найточнішою системою перекладу на цей час.

    Нова технологія розробляється для людей, які не можуть говорити через параліч або неврологічні захворювання, такі як БАС. Вона здатна інтерпретувати сигнали мозку, коли користувач намагається говорити, і перетворювати їх на текст, який «вимовляється» вголос комп’ютером.

    Бічний аміотрофічний склероз (БАС), також відомий як хвороба Лу Геріга, це прогресуюче нейродегенеративне захворювання, яке вражає рухові нейрони в головному та спинному мозку. Поступова загибель клітин нервової системи призводить до наростаючої м’язової слабкості, що охоплює всі групи м’язів. Людина не може рухатися, говорити, жувати і навіть дихати. На БАС хворіли фізик Стівен Хокінг, композитор Дмитро Шостакович, футболіст Фернандо Ріксен та багато інших. Ліки від БАС поки не винайдено.



    • інші новини