Вчені вперше виявили на Місяці печеру – її можна використати для місячної бази

    45

    Італійські астрономи зробили відкриття, яке може змінити плани освоєння Місяця. Аналіз даних c місячного орбітального зонда дозволив виявити підповерхневу печеру, здатну стати ідеальним місцем створення місячної бази.

    Група вчених під керівництвом Леонардо Каррера (Leonardo Carrer) та Лоренцо Бруццоне (Lorenzo Bruzzone) вивчила радарні знімки місячної поверхні, зроблені в 2010 році за допомогою міжпланетної станції NASA Lunar Reconnaissance Orbiter (LRO). Дослідники дійшли висновку, що на одній із ділянок відображення сигналу вказує на наявність підземної порожнини або тунелю завдовжки десятки метрів, повідомляє TechCrunch.

    Виявлена ​​печера розташована на глибині близько 100 метрів у районі Моря Спокою, неподалік місця посадки «Аполлон-11». На думку вчених, вона може забезпечити надійний захист від радіації, метеоритів та екстремальних температурних коливань на поверхні Місяця. Донедавна такі тунелі існували лише теоретично, але тепер з’явилися реальні докази їх існування.

    «Це відкриття перетворює теорію на реальність. Тепер проєктування житлового модуля всередині такої місячної печери стає цілком реальним завданням», – зазначають автори дослідження, опублікованого в журналі Nature Astronomy. Експерти вважають, що це відкриття може суттєво вплинути на плани NASA та приватних компаній щодо створення довготривалих місячних поселень. Очікується сплеск інтересу до розробки технологій для дослідження та освоєння місячних печер.

    Проте вчені попереджають, що хоча відкриття місячної печери і є великим кроком вперед в освоєнні Місяця, воно не гарантує успіху, оскільки печера розташована в кратері, що ускладнює до неї доступ. Її розміри невідомі, вона може виявитися надто маленькою або взагалі непридатною для поселення через уламки та пил. Проте сам факт її існування відкриває нові перспективи і може стати поворотним моментом у плануванні майбутніх місій.