Заява “Укренерго”: коли настане найважча ситуація в енергосистемі

  27

  У середині літа 2024 року українська енергосистема може зіштовхнутися з найважчими випробуваннями. Як повідомляє “Суспільне” з посиланням на “Укренерго”, щоденні дефіцити електроенергії можуть зрости через спеку та підвищене споживання.

  У “Укренерго” пояснюють: “Влітку гідроелектростанції традиційно знижують виробіток, а енергоблоки атомних станцій будуть на ремонті та підготовці до максимальних навантажень взимку.” Це означає, що покриття збільшеного споживання електроенергії буде складним завданням. Відновлювальні роботи на теплових і гідроелектростанціях, пошкоджених російськими обстрілами, ще триватимуть.

  За останні місяці українська енергосистема зазнала найбільших руйнувань від початку повномасштабної війни. Міністр енергетики Герман Галущенко підкреслив, що обмеження можуть зберігатися навіть влітку. “Російські атаки неодноразово завдавали значних пошкоджень критичній інфраструктурі,” — зазначив він.

  Галущенко закликає всіх готуватися до складної зими вже зараз. “Навіть якщо сьогодні немає обмежень, війна триває, і ці обмеження можуть виникнути. Економне використання електроенергії є дуже важливим,” — наголошує міністр.

  Очільник Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко прогнозує, що в липні відключення електроенергії можуть тривати до 10 годин на день. Поліпшення ситуації можливе лише у вересні.

  Отже, літо 2024 обіцяє бути складним для української енергосистеми. Важливо готуватися до викликів і економно використовувати електроенергію, щоб уникнути серйозних проблем.