У ChatGPT стався другий масовий збій за добу – проблеми виникли також у Gemini та Claude

  333

  Серйозний збій стався у роботі ШІ-сервісів ChatGPT, Claude, Gemini та Perplexity. Користувачі скаржилися на відсутність даних служб. Експерти не виключають, що причиною другого за день збою ChatGPT могла стати чергова масштабна кібератака, що показало вразливість системи перед різними проблемами.

  Перші повідомлення про новий збій та недоступність ChatGPT почали надходити вчора приблизно о 17:30. Тисячі користувачів як мобільної програми, так і вебверсії ChatGPT скаржилися на відсутність зв’язку та відповіді від сервісу. Приблизно одночасно деякі користувачі зіткнулися з проблемами при використанні Google Gemini. Крім того, перестав працювати Claude від компанії Anthropic.

  До 20:17 OpenAI підтвердила, що проблема з ChatGPT вирішена і сервіс знову доступний для користувачів. Також до 20:30 було відновлено роботу Claude та Perplexity AI.

  Як повідомляє видання The Verge, це був другий масштабний збій ChatGPT за добу. І далеко не перші проблеми за останні місяці. Торік у листопаді служба не працювала близько 90 хвилин, що вплинуло і на API OpenAI. Тоді причиною називалася DDoS-атака. Також минулого місяця стався збій у роботі пошукових функцій ChatGPT через проблеми у Microsoft. Недоступний був і сервіс Copilot.

  Експерти вважають, що сьогоднішній масштабний збій міг бути пов’язаний із різким зростанням популярності ChatGPT та інших моделей ШІ за останні місяці. Компаніям доводиться нарощувати обчислювальні потужності, щоб забезпечити стабільну роботу сервісів під навантаженням. А можливо, мова знову йде про координовану атаку. Очікується офіційний коментар від представників компаній.