NASA представило новий суперметал “GRX-810”, який має докорінно змінити майбутнє

  4294

  Суперсплав GRX-810, розроблений вченими з NASA, складається з нікелю, кобальту та хрому, і належить до класу оксидно-дисперсійно-зміцнених сплавів. Його унікальні властивості дозволяють витримувати величезні температури, що відкриває нові можливості для створення більш міцних та довговічних компонентів в авіаційній та космічній індустрії. Про це повідомляє видання Earth.

  Цей матеріал передбачається використовувати у нових моделях літаків та космічних кораблів, вважають вчені. Сплави і суперсплави – це матеріали, створені шляхом з’єднання двох або більше металів, або металу з іншим елементом. Ця комбінація значно покращує властивості основних металів, роблячи сплави більш міцними, легкими, довговічними та стійкими до корозії.

  Унікальні характеристики сплавів роблять їх невід’ємною частиною в аерокосмічній галузі. Наприклад, алюмінієві сплави широко застосовуються для створення корпусів літаків та космічних кораблів завдяки їхній легкості та міцності. При розробці двигунів для повітряних та космічних суден часто використовують суперсплави на основі титану та нікелю, оскільки вони здатні витримувати екстремальні умови.

  Такі ж сплави застосовуються для створення захисних оболонок космічних апаратів, щоб забезпечити їхню цілісність при високих температурах під час входу в атмосферу Землі. Новий суперсплав, GRX-810, розроблений вченими з NASA, є сполукою нікелю, кобальту і хрому. Цей сплав збагачений оксидними частинками, які є захистом, що призводить до поліпшення механічних характеристик матеріалу.

  Завдяки цим характеристикам GRX-810 може витримувати температуру до 1100 градусів Цельсія, що робить його ідеальним матеріалом для створення компонентів ракет-носіїв та космічних кораблів. За даними вчених, експерименти демонструють, що суперсплав у 1000 разів міцніший за свої аналоги при екстремальних температурах.

  Щобільше, його збільшена гнучкість дозволяє зберігати цілісність протягом тривалого часу, роблячи його неймовірно міцним матеріалом. GRX-810 є справжнім проривом в області матеріалів для двигунів. Завдяки його унікальній комбінації міцності та легкості, розробники отримують можливість створювати більш ефективні та потужні двигуни, забезпечуючи високу продуктивність за мінімальної ваги.

  Цей матеріал відкриває двері для створення легших та економніших літаків та космічних кораблів.  • інші новини