Відключення світла влітку та взимку: прогнози від гендиректора Yasno

  22

  Що чекає на українців цього літа та наступної зими? Чи зміниться ситуація з енергетикою? Генеральний директор Yasno Сергій Коваленко поділився своїми прогнозами щодо можливих відключень світла в інтерв’ю для видання Meta.

  Чи буде літо з відключеннями

  Ситуація в енергетиці цього літа залежатиме від кількох ключових факторів. Це можливість розширення імпорту електроенергії з Європи, уникнення нових обстрілів, швидкість відновлення пошкоджених об’єктів та готовність українців дотримуватись енергоефективного способу життя. Коваленко зазначає, що використання кондиціонерів та іншої кліматичної техніки призведе до збільшення споживання електроенергії, що може спричинити відключення. Проте влітку ці відключення будуть легше переносити, оскільки на вулиці тепло, а день триває довше.

  Зимові перспективи: бути готовими до найгіршого

  Наступна зима може стати найважчою з усіх. Втрата значної частини енергогенерації через обстріли ставить під загрозу стабільність енергопостачання. Коваленко попереджає, що відключення взимку є дуже ймовірними, оскільки навантаження на енергосистему буде великим. Важко передбачити, скільки часу знадобиться на відновлення об’єктів та їх повернення в мережу, і деякі об’єкти можуть взагалі не підлягати відновленню.

  Чому ситуація така критична

  Загалом, майбутня ситуація в енергетиці є складною та непередбачуваною. Розширення імпорту електроенергії, уникнення нових обстрілів та швидкість відновлення об’єктів – ключові фактори, від яких залежить стабільність енергопостачання. Українцям та бізнесу варто готуватись до можливих відключень, особливо взимку.

  Ситуація залишається непростою, але зусилля кожного можуть допомогти зменшити навантаження на енергосистему і полегшити період відновлення.