Працює – не чіпай: у Windows 11 знайшли функцію, яку Microsoft не оновлювала 30 років

  957

  30 років тому у штаб-квартирі Microsoft у Редмонді розробник Дейв Пламмер (Dave Plummer) зареєстрував тимчасовий програмний код для діалогового вікна «Форматування». Передбачалося, що надалі зовнішній вигляд і функціональність цього вікна буде перероблено, але ніхто так і не спромігся це зробити – у Windows 11 інструмент “Форматування” виглядає так само, як і в Windows NT.

  «Ми переносили мільйони рядків коду з інтерфейсу Windows 95 в NT, і форматування було лише однією з тих областей, де Windows NT настільки відрізнялася від Windows 95, що нам довелося придумати власний інтерфейс користувача, – розповів Пламмер. — Я дістав аркуш паперу і записав усі можливі варіанти форматування диска, такі як файлова система, мітка, розмір кластера, стиснення, шифрування тощо».

  На основі цього примітивного «техзавдання» Пламмер створив нехитру утиліту для форматування, яку додав у кодову базу Windows NT як тимчасове рішення, «поки не з’явиться елегантний інтерфейс користувача». Це поліпшення інтерфейсу користувача так і не відбулося, і майже через 30 років тимчасове рішення Пламмера все ще використовується в Windows 11.

  Обмеження на розмір тому FAT 32 Гбайт також частково пов’язане з Пламмером. «Мені довелося приймати рішення про максимально допустимий розмір резервного розміру кластера, і в результаті для тому FAT було обрано обмеження 32 Гбат , – зізнається Пламмер. — Це обмеження було довільним вибором того ранку, і стало постійним побічним ефектом». Насправді за допомогою сторонніх програм можна створити том FAT розміром до 2 Тбайт, який потім нормально працюватиме в Windows.

  Незважаючи на кілька поколінь змін у інтерфейсі користувача Windows, Microsoft не чіпала діалогове вікно «Форматування» з моменту його появи в Windows NT багато років тому. Очевидно, розробники керувалися принципом: «працює — не чіпай!».  • інші новини