Китай планує доставити зразки ґрунту з Марса раніше NASA

  138

  Старший інженер Китайської академії космічних технологій (CAST) Сунь Цзечжоу в інтерв’ю Центральному телебаченню Китаю (CCTV) повідомив, що робота над апаратом місії «Тяньвень-3», який вирушить на Червону планету для забору проб ґрунту, просувається «відносно гладко». Місію збираються запустити приблизно 2030 року.

  Інтерв’ю Сунь Цзечжоу з’явилося саме на тлі повідомлень про те, що NASA проводить переоцінку своєї місії щодо повернення зразків ґрунту з Марса, оскільки виникли проблеми з фінансуванням та термінами.

  У лютому в науковому журналі JGR Planets вийшла стаття, в якій названо три попередньо вибрані зони посадки місії «Тяньвень-3». Це Амазонська рівнина, рівнина Утопії (область, у межах якої приземлився марсохід Zhurong) та рівнина Хріса.

  Китайський план повернення зразків з Марса цілком може бути реалізований до місії NASA, оскільки вчені з Піднебесної використовують простіший підхід. Китай планує здійснити два запуски надважкої ракети «Чанчжен-5», які виведуть на орбіту посадковий апарат та розгінний блок, а також орбітальний модуль та модуль повернення. Входження в атмосферу, спуск та посадка будуть ґрунтуватися на технологіях, використаних під час посадки марсоходу «Тяньвень-1».

  Успішна місія стане великим інженерним проривом та принесе найважливіші наукові результати. Зразки зможуть дати унікальну інформацію про геологічні процеси та історію Червоної планети.  • інші новини