Згідно з розрахунками, сьогодні до атмосфери Землі увійде неробочий європейський супутник далекого зондування Землі (ДЗЗ) ERS-2. Вхід має відбутися о 18:32 за київським часом, з точністю +/- 4,61 год.
Вага супутника досягає 2,5 т. Частина його компонентів долетить до Землі. Куди саме впадуть уламки, ніхто не знає. Вони можуть впасти будь-куди між 80° північної та південної широти. Фактично уламки можуть упасти скрізь, окрім полюсів нашої планети.
Супутник ERS-2 та його близнюк ERS-1 стали прабатьками всіх наступних європейських супутників ДЗЗ. Це були передові апарати для свого часу. Завдяки спостереженням за допомогою цих платформ, ми дізналися про небезпечну динаміку танення полярних шапок та льодовиків, про які раніше вчені нічого не знали. Також супутники передавали дані про землетруси та їх наслідки, про рівень океанів і морів, про стан озонових дірок та багато іншого.
Супутник ERS-2 був запущений у космос у 1995 році. З експлуатації його вивели у 2011 році. На паливі, що залишилося в баках, орбіту апарату знизили з 780 до 570 км. Очікувалося, що це зведе його з орбіти протягом наступних 25 років. Супутник ERS-1 знизити не вдалося. Сталася поломка, і він залишився на висоті 700 км, що означає спуск в атмосферу Землі протягом наступних 100 років.
За заявою представників ЄКА, останки апарату ERS-2 не міститимуть токсичних чи радіоактивних компонентів, які долетять до Землі. Найбільш ймовірними останками, що долетять до поверхні, виявляться фрагменти паливних баків та антена, виготовлена з термостійкого вуглецевого волокна.