Вчені розповіли, як сповіщатимуть людство про наближення астероїда-вбивці

  342

  Приблизно 66 мільйонів років тому на Землю впав гігантський астероїд, який утворив кратер Чиксулуб. Динозаврів не було попереджено про наближення цієї страшної загрози. Про це повідомляє портал ScienceAlert.

  Якби подібна подія сталася сьогодні, ударна хвиля, яка перевершує в потужності водневу бомбу в 2 мільйони разів, стерла б з землі ліси, міста і викликала б руйнівні цунамі. Після того, як деякі міста витримали б першу ударну хвилю, подальший землетрус силою 10 балів знищив би їх. Потім хмари гарячого пилу та попелу закрили б сонце, викликавши крижаний холод і зануривши планету в темряву.

  На відміну від динозаврів, люди обізнані про потенційні загрози, такі як падіння астероїда, і, можливо, здатні вжити заходів щодо їх запобігання. NASA через Управління з координації планетарної оборони займається відстеженням та оцінкою ризиків, пов’язаних з небезпечними астероїдами в Сонячній системі.

  NASA співпрацює зі світовим співтовариством астрономів у рамках Міжнародної мережі попередження про астероїди (IAWN). У IAWN є процедури сповіщення громадськості у разі виявлення небезпечного астероїда, що прямує у бік Землі.

  На початку процесу учасники команди, яка виявила загрозу, передадуть дані через мережу IAWN для ретельної перевірки своїх висновків та оцінки рівня ризику. Коли всі сторони дійдуть спільної думки щодо необхідності готуватися до можливого зіткнення, NASA опублікує попередження.

  Наприклад, якщо астероїд рухатиметься у напрямку США, NASA проінформує про це Білий дім, а уряд опублікує офіційну заяву. У випадку, якщо астероїд буде досить великим, щоб становити міжнародну загрозу, IAWN повідомить Управління ООН з питань космічного простору.

  Зараз відомо приблизно 2300 потенційно небезпечних астероїдів, причому близько 153 з них мають діаметр понад 900 метрів. Це цілком достатньо для того, щоб викликати катастрофу у разі їх зіткнення із Землею. Проблема полягає в тому, що якщо загроза буде виявлена ​​менш ніж за 5 років до передбачуваного зіткнення, то NASA не залишиться достатньо часу для відхилення небезпечного астероїда.  • інші новини