SpaceX перетворить свої безпілотні баржі на морські інтернет-станції Starlink

  87

  Компанія SpaceX подала заявку до Федеральної комісії зі зв’язку (FCC) на отримання дозволу для тестування безпілотних барж у морі як морські інтернет-станції. На баржі планують встановити 12 наземних звичайних комплексів Starlink для перевірки роботи системи в морських умовах. Як ці комплекси з’єднуватимуться з наземною мережею, не уточнюється. Можливо, всього цього інші завдання і не обов’язково цивільні.

  Супутниковий інтернет Starlink влаштований таким чином, що його користувачі (термінали) підключаються до інтернету через мережу наземних станцій Starlink, з’єднаних із глобальною мережею через оптичні лінії. Супутники Starlink на орбіті виступають ретрансляторами, які передають дані від терміналів користувачів до наземних станцій Starlink.

  Якщо термінал і наземна станція поза досяжністю для одного супутника, то в космосі починається ретрансляція лазерного променя від одного супутника до іншого, поки термінал і наземна станція не з’єднаються потоком даних.

  На цьому принципі будується морське покриття Starlink. Компанія з липня 2022 року надає пакет послуг Starlink Maritime вартістю $5 тис. на місяць. Якщо безпілотні баржі SpaceX, які створювалися для підхоплювання в океані сходів ракет компанії, що повертаються, перетворять на «шлюзи» для супутникової мережі, то, можливо, послуга Starlink на морі стане дешевшою. Поки що про проєкт нічого не відомо. Дозвіл на проведення тестування наземного комплексу на морі теж поки що не видано.

  З урахуванням зростання напруженості в азійсько-тихоокеанському регіоні не можна виключати, що морські станції можуть розглядатися як спосіб забезпечення інтернет-зв’язком корабельних угруповань.