Над Берліном вибухнув метеорит надзвичайно рідкісного типу

  1606

  Вчені проаналізували уламки метеорита, що впав неподалік Берліна 21 січня 2024 року. Вони дійшли висновку, що небесне тіло належало до дуже рідкісного типу астероїдів — ахондритів (обритів). Дослідження опубліковане на офіційному сайті Інституту пошуків позаземного розуму SETI.

  Знайдені уламки є фрагментами невеликого астероїда 2024 BX1. Дослідження за допомогою електронно-променевого мікрозонда підтвердило типовий мінералогічний та хімічний склад ахондриту обритового типу. Цей клас отримав назву від села Обрес у Франції, де у 1836 році впав аналогічний метеорит.

  За словами фахівців, обрити складно шукати на місцевості, оскільки вони зовні майже не відрізняються від звичайного земного каміння.

  «Обрити не схожі на ті, які люди зазвичай уявляють собі метеоритами. Обрити більше нагадують сірий граніт і складаються в основному із силікатів магнію енстатиту та форстериту. Вони майже не містять заліза, а склоподібна кірка, яка зазвичай слугує хорошим способом розпізнавання метеоритів, виглядає зовсім інакше, ніж у більшості інших подібних об’єктів. Тому обрити важко виявити в польових умовах», — пояснив один із дослідників Крістофер Хаманн.

  Вчені зазначили, що обрити – рідкісні гості на Землі. Менше ніж 1% від метеоритів, що падають на нашу планету, належать до даного типу.