Астронавти не прогуляються Місяцем до 2026 року: NASA відклало запуски експедицій «Артеміда II» та «Артеміда III»

  21

  Під час телеконференції для представників ЗМІ 9 січня керівництво NASA повідомило, що старт місячної експедиції Артеміда II перенесений з листопада 2024 року на вересень 2025-го. А місія з висадки на Місяць «Артеміда III», яка спочатку запланована на кінець 2025 року, тепер може відбутися не раніше вересня 2026-го.

  «Безпека — наш пріоритет, і щоб дати командам „Артеміди“ більше часу для розв’язання проблем, пов’язаних з розробками, експлуатацією та інтеграцією систем, ми збираємося приділити більше часу експедиціям „Артеміда II“ (обліт Місяця. — Прим. ред.) та „Артеміда III“ (висадка астронавтів на поверхню Місяця. – Прим. ред.)», – заявив адміністратор NASA Білл Нельсон на брифінгу.

  Він додав, що запуск Артеміди IV запланований на вересень 2028 року.

  Раніше звіт Рахункової палати США (GAO) показав, що терміни експедицій місячних нереалістичні. SpaceX все ще намагається доопрацювати та протестувати систему Starship, яка, як очікується, стане транспортним засобом для доставки астронавтів на поверхню природного супутника Землі. Спочатку орбітальні льотні випробування місячної версії Starship відклали на сім місяців.

  Із затримками зіткнулися і розробники місячних скафандрів Axiom Space, які відповідають вимогам NASA. Нове обладнання та спорядження також необхідно ретельно протестувати перед місією.