Винахідник створив робота-равлика для очистки океану від мікропластику (відео)

  80

  Проблема забруднення води пластиковими відходами все ще актуальна, і далеко не всі сучасні методи допомагають ефективно відловлювати найдрібніші частинки, які складно навіть розгледіти. Оригінальне розв’язання проблеми запропонував професор Сіракузького університету Сунгван Юнг. Він створив прототип плаваючого робота-прибирача, механіку роботи якого йому «підказав» акваріумний равлик.

  За словами дослідника, на створення робота його надихнуло спостереження за тим, як равлик збирає їжу на межі води та повітря. Зазвичай молюск знаходиться під водою «вниз головою», і створює спрямовану хвилю рухом підошви, збираючи їжу в одній точці.

  Прототип робота, за задумом розробника, діє за тим самим принципом. Він направлятиме плаваючі на поверхні частинки пластику в спеціальний контейнер. Роботу самої «підошви», надрукованої на 3D-принтері (поки що без фільтруючого елемента), вчений продемонстрував у форматі відеоролика.

  Ключовими особливостями перспективної розробки її творці називають економічність виробництва та низьке енергоспоживання (досить 5-вольтового елемента живлення). На папері така технологія набагато ефективніша за стандартні помпи, що всмоктують океанську воду для подальшої фільтрації. Втім, про терміни масового виробництва робота-прибирача вчені поки не повідомляють.  • інші новини