Після потужної сонячної бурі у небі з’явилося рідкісне помаранчеве полярне сяйво

    97

    Незвичайні помаранчеві полярні сяйва помітили в небі над Шотландією під час геомагнітної бурі 25 листопада. Про це повідомляє Live Science.

    Раніше про незвичайне помаранчеве сяйво повідомлялося після геомагнітної бурі 19 жовтня. Полярні сяйва виникають, коли високоенергетичні частки енергії вітру збуджують молекули газу у верхніх шарах атмосфери. При цьому надлишок енергії виділяється у вигляді світла, колір якого залежить від того, які частки магнітосфери взаємодіяли з сонячним випромінюванням.

    Два найбільш поширені кольори полярного сяйва – червоний і зелений, обидва пов’язані зі збудженням молекул кисню на різних висотах. Коли сонячні частки проникають глибоко в атмосферу та збуджують молекули азоту, вони можуть спричиняти рідкісні рожеві полярні сяйва.

    Теоретично молекули кисню та азоту можуть випромінювати слабкі помаранчеві хвилі за певних умов. Однак навіть коли це відбувається, незвичайний колір найчастіше прихований за зеленим та червоним.

    У небі над Шотландією помаранчеве сяйво було спричинене змішанням червоного та зеленого. Це можливо лише за умови ідеального перекриття смуг червоного та зеленого сяйва, що відбувається дуже рідко.



    • інші новини