Найкращий час для спостереження за ним буде одразу після заходу Сонця у неділю, 21 травня.
Починаючи з 21 травня кілька днів поспіль можна буде спостерігати явище під назвою «сяйво да Вінчі» на темних кінцях Місяця. Тонке світло – відоме ще як «сяйво Землі» – це сонячне світло, що відбивається спочатку від Землі на місячну поверхню, а потім знову потрапляє в очі. В результаті ми бачимо ефект у вигляді слабкого примарного сяйва на затіненій частині Місяця, зверненого до Землі, пояснює NASA.
Сяйво да Вінчі названо на честь італійського вченого Леонардо да Вінчі, який у XV столітті описав це явище як результат віддзеркалення сонячного світла від земних океанів, що висвітлює темну поверхню Місяця. Однак насправді причинами сяйва да Вінчі є хмари та морський лід.
Побачити сяйво да Вінчі, яке іноді називають попелястим сяйвом, можна тоді, коли тонкий серп Місяця буде видно близько до горизонту протягом останніх кількох днів і перших днів обертання Місяця навколо Землі.
Найкращий час для спостереження за сяйвом буде одразу після заходу Сонця у неділю, 21 травня. Цього дня у Києві Сонце заходить о 20:47. Після цього треба шукати Місяць на західній частині неба. Яскравий серп становитиме менше 5% місячного диска, решта поверхні буде слабо підсвічена, що створить ефект сяйва.
Продовжити спостереження можна буде наступного тижня: у понеділок, 22 травня, та вівторок, 23 травня. Сяйво да Вінчі найкраще буде видно неозброєним оком, або за допомогою будь-якого бінокля для спостереження за зірками, або хорошого невеликого телескопа.