Телескоп James Webb побудував карту руху тепла по екзопланеті-субнептун GJ 1214b

    171

    Астрономи досліджували інфрачервоне випромінювання планети GJ 1214b. Про це повідомляє Університет Меріленду.

    GJ 1214b – це екзопланета, розташована за 40 світлових років від Землі. Вона відноситься до класу субнептунів, а її дослідженню заважає товстий шар серпанку, який блокує світло і, отже, спостереження за допомогою більшості телескопів.

    Наразі астрономи змогли провести спостереження за цією планетою за допомогою інфрачервоного телескопа James Webb. Це стало першим випадком, коли астрономи виміряли випромінювання субнептуном. Хоча GJ 1214b занадто гаряча, щоб бути домом для життя, дослідники виявили, що її атмосфера, ймовірно, містить водяну пару — можливо, навіть значну кількість — і в основному складається з молекул важчого за водень. Спостереження тривало понад 40 годин, за цей термін планета встигає завершити цикл обігу навколо зірки. Під час цього циклу змінюються потоки тепла з одного боку планети на іншу, і характером цих змін можна визначити характеристики атмосфери.

    “James Webb працює на більш довгих хвилях, ніж попередні обсерваторії, що дає нам доступ до тепла, що випромінюється планетою, і дозволяє створити карту температур на ній”, – резюмують вчені.

    Крім того, вдалося зробити несподіване відкриття: планета не така гаряча, як очікувалося, з чого випливає, що вона (її верхні шари атмосфери) має високу відбивну здатність.



    • інші новини