Дослідники NASA дійшли висновку, що видалення орбітального сміття може окупитися протягом десятиліття за рахунок зниження витрат та ризиків, які оператори супутників несуть.
У дослідженні, опублікованому Управлінням технологій, політики та стратегії NASA, вивчалися витрати на видалення як великого, так і дрібного космічного сміття, а також переваги, які вони дадуть компаніям-операторам супутників, скорочуючи кількість маневрів ухилення та втрати апаратів внаслідок зіткнення з орбітальним сміттям.
Аналіз, в ході якого розглядалися як витрати на створення різних підходів до видалення сміття, так і витрати, понесені операторами супутників у зв’язку з видаленням сміття, показав, що найбільш ефективними підходами є наземні та космічні лазери для видалення великої кількості фрагментів орбітального сміття розміром від одного до десяти сантиметрів у поперечнику.
Інші підходи, згадані у дослідженні, можуть зайняти набагато більше часу. Повернення більших уламків може окупитися всього за 20-25 років, але в гіршому випадку може пройти близько століття, щоб проєкт зміг принести і прибуток, і користь.
Одним із цікавих висновків дослідження є відносно невелика вартість витрат на збирання космічного сміття. Модель, розроблена NASA, обмежилася тільки операторами зі США, і оцінила щорічні витрати на прибирання сміття всього в 58 мільйонів доларів на рік — така сума не є значною для великих аерокосмічних компаній та державних установ США, які керують супутниками.