Нова розробка швейцарських інженерів показала, що ряд будівельних робіт на висоті можна виконувати за допомогою дронів не ризикуючи життям робітників. Створений для таких цілей квадрокоптер Aithon може висвердлювати та видовбати отвори в бетоні закріпленим на ньому перфоратором.
Роботи можуть вестися як просто на будь-якій висоті, так і у важкодоступних робочих місцях. Це не перша і не остання спроба пристосувати дрони для висотних робіт. Наприклад, у вересні минулого року група британських та швейцарських інженерів створила дрон для бетонних робіт на висоті. Після такого новина про перфоратор, що літає, здасться дитячою забавою.
Тим не менш, швейцарцями запропоновано вдале та цікаве рішення для використання електроінструментів на дроні на висоті. Не обов’язково може бути акумуляторний перфоратор, як у демонстрації. Шуруповерт, лобзик, пила та багато іншого в складі літаючих дронів можуть надати серйозну підмогу в процесі будівництва висотних і не тільки споруд.
Конструкція літаючого інструменту є поворотною рамою з вакуумними присосками. Як тільки рама прилипла до стіни, дрон розгортається пропелерами паралельно до стіни і створює зусилля на електроінструмент (у польоті вони орієнтовані горизонтально і розташовані в нижній частині дрону). Тиск, що створюється пропелерами, досягає 100 Н. Цього достатньо, щоб тиснути на електроінструмент і виконувати ним роботу.
Конструкція рами допускає напрям роботи електроінструменту в межах квадрата зі стороною 60 см. Після завершення роботи дрон перелітає на нове місце. Цікава розробка, але про масове виробництво поки не йдеться. Можливо тільки, якщо нею зацікавляться будівельні компанії.
Джерело: NewAtlas