SpaceX запустила надважку ракету Falcon Heavy із секретним супутником США

    258

    Аерокосмічна компанія SpaceX вперше з 2019 року провела запуск своєї надважкої ракети-носія Falcon Heavy у рамках місії USSF-44. Пуск ракети з двома секретними супутниками було здійснено з майданчика 39A Космічного центру імені Кеннеді у Флориді о 09:41 за місцевим часом.

    Оскільки місія USSF-44 реалізовувалась на користь Космічних сил США, точна інформація про корисне навантаження не озвучувалася у загальнодоступних джерелах. Відомо, що на борту Falcon Heavy було шість одиниць корисного навантаження. Найбільшу важливість має апарат USSF-44, який, найімовірніше, є військовим супутником зв’язку. Інформація про нього засекречена, тому точне призначення та характеристики цього апарата залишаються загадкою.

    Інші супутники мають менший розмір, а для їх розгортання задіяна платформа Long Duration Propulsive ESPA компанії Northrop Grumman. У рамках нинішньої місії до космічного простору вирушили два апарати Lockheed Martin’s In-space Upgrade Satellite System (LINUSS-A) формату CubeSat, які оснащені сонячними панелями та призначені для роботи на геостаціонарних та геосинхронних орбітах. Ці супутники планується використовувати для перевірки нових технологій, які ще не готові для інтеграції в більш потужні супутники.

    Ще парою одиниць корисного навантаження стали мініатюрні апарати USUVL та WL2XOU формату CubeSat. Про призначення цих апаратів майже нічого невідомо. Повідомляється лише, що вони призначені для роботи на геостаціонарній та/або нахиленій на 2,8° суперсинхронної орбіті. Останній мініатюрний супутник TETRA-1 створено Millennium Space Systems, дочірньою компанією Boeing. Він створений для Космічних сил США і є першим із чотирьох апаратів NENRA, вироблених трьома різними компаніями. Апарат TETRA-1 перевірить можливість маневрування на орбіті, а також запропонує сценарій навчання для нових та досвідчених супутникових операторів.

    Під час минулих пусків бічні прискорювачі ракети Falcon Heavy здійснювали контрольовану посадку на космодромі на мисі Канаверал, тоді як центральний прискорювач зі змінним успіхом сідав на спеціальну платформу SpaceX в Атлантичному океані. Для реалізації місії USSF-44 компанія була змушена відмовитись від контрольованої посадки середнього прискорювача, щоб максимально збільшити запас палива для виведення супутників на задану орбіту. Натомість він упав у море біля узбережжя Флориди, а бічні прискорювачі здійснили м’яку посадку на території космодрому.

    Ймовірно, даний пуск стане для Falcon Heavy останнім у статусі найпотужнішої ракети у світі. Національне управління з аеронавтики та дослідження космічного простору (NASA) США готується провести перший орбітальний пуск гігантської ракети Space Launch System у рамках місії Artemis-1. Якщо все піде за планом, старт цієї ракети відбудеться 14 листопада, після чого статус найпотужнішої ракети у світі перейде до неї.

    Джерело: Space