Космічний телескоп «Хаббл» зафіксував кілька спіральних галактик та чудове зоряне скупчення

  158

  Телескоп «Хаббл» продовжує регулярно надсилати на Землю захоплюючі знімки різних космічних об’єктів. Цього разу до об’єктиву обсерваторії потрапили кілька спіральних галактик у сузір’ї Геркулеса та кульове зоряне скупчення у сузір’ї Скорпіона.

  На знімку можна побачити кілька спіральних і неправильних галактик, які яскраво виділяються на темному тлі космосу. Найбільш помітна з них називається LEDA 58109 (MCG+07-34-030) і знаходиться у верхній правій частині знімка. Вона має яскраве ядро ​​і спіральну структуру, що нагадує нашу галактику Чумацький Шлях. Два інших об’єкти розташовуються нижче та лівіше від LEDA 58109 і, схоже, вони перекривають один одного. Один з об’єктів є активним ядром галактики і називається SDSS J162558.14+435746.4. На зображенні воно перекриває галактику SDSS J162557.25+435743.5. Ці об’єкти знаходяться далі від Землі, ніж LEDA 58109.

  Зазвичай галактики класифікуються як спіральні та еліптичні. Однак на новому знімку «Хаббла» відображено різноманіття галактичних форм, що наголошує на складності класифікації таких об’єктів. «Представлена ​​тут вибірка галактик також ілюструє широке розмаїття назв, які мають галактики. Деякі з них відносно короткі, як LEDA 58109, а деякі дуже довгі і складні для запам’ятовування, наприклад дві галактики зліва. Це пов’язано з різноманітністю систем каталогів, до яких заносяться небесні об’єкти, що спостерігаються на нічному небі» , — йдеться у заяві представників Європейського космічного агентства (ESA).

  Окрім знімка галактик, телескоп «Хаббл» створив вражаюче зображення області Terzan 2 сузір’я Скорпіона. Вона є кульовим зоряним скупченням, до складу якого входить безліч світил, пов’язаних гравітацією. У повідомленні фахівців ESA наголошується, що інтенсивне гравітаційне тяжіння надає кульовим скупченням правильну сферичну форму, в результаті чого на знімку можна бачити безліч блискучих зірок.

  Джерело: Space


  • не пропусти

  • магазин