На супутнику Сатурна знайшли сприятливі для життя умови

  12793

  Вчені з Массачусетського технологічного інституту виявили, що підлідні океани, які покривають поверхню супутника Сатурна Енцелада, можуть бути менш солоними, ніж океани Землі. Це відкриття підвищує ймовірність того, що на небесному тілі може існувати життя.

  За словами астрономів, Енцелад покритий чистим, яскравим льодом. У новому дослідженні фахівці захотіли визначити характеристики цього крижаного панцира, для чого розробили теоретичну модель, яка докладно описує, як солоність океану, океанські течії та геометрія льоду впливають одна на одну. Після цього вчені змінили модель, щоб максимально точно відтворити властивості льоду Енцеладу, інформує UAINFO.

  В результаті було виявлено, що солоніші океани ховаються під товстішим шаром льоду на полюсах супутника, тоді як на екваторі лід тонший, а вода під ним менш солона.

  Дослідники встановили, що солоність вод Енцеладу може досягати 30 г солі на кілограм води. Для порівняння, океани Землі мають солоність 35 г солі на кілограм води.

  Окрім цього, вчені визначили механізм циркуляції підлідного океану. За словами астрономів, течії пов’язані з різницею температури води, що також є важливим для наявності можливого життя. Команда виявила, що з дна океану Енцеладу виходить деяка кількість тепла, що, можливо, вказує на існування теплових джерел на дні. Вчені не виключають, що, як і на Землі, у майбутньому в них може бути знайдено життя.  • інші новини
  • не пропусти

  • магазин